შსს-ს ყველა თანამშრომელს დაზღვევის იგივე პირობები ექნება - შინაგან საქმეთა სამინისტრო კოალიცია "საზოგადოებრივი ინიციატივა"-ს მიერ გავრცელებულ არასწორ ცნობას პასუხობს. კოალიცია "საზოგადოებრივმა ინიციატივა"-მ მედიის საშუალებით გაავრცელა ცნობა, თითქოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელები სამედიცინო დაზღვევის გარეშე რჩებიან.
გვსურს ვუპასუხოთ აღნიშნულ განცხადებას, რომელიც მხოლოდ საზოგადოების შეცდომაში შეყვანის მიზანს ემსახურება. შინაგან საქმეთა სამინისტროს უკლებლივ ყველა თანამშრომელს 2015 წელს შეუნარჩუნდება სამედიცინო დაზღვევის იგივე პირობები, რომელიც ჰქონდათ 2013-2014 წლებში. ასევე, თანამშრომელთა ოჯახებს საშუალება ექნებათ ისარგებლონ მოქნილი და საიმედო სადაზღვევო პაკეტებით.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თანამშრომლების სამედიცინო დაზღვევით უზრუნველსაყოფად დაიცვა კანონმდებლობის ყველა მოთხოვნა: ჩაატარა ბაზრის კვლევა, გამოაცხადა ორი ტენდერი და კონკურენტულ პირობებში შეარჩია მზღვეველი კომპანიები. მომსახურების შესყიდვა ყველაზე ოპტიმალური სადაზღვევო პაკეტების მიხედვით, 2015 წლიდან მოხდება სადაზღვევო ბაზარზე არსებული ყველაზე დაბალი ფასებით.
მოვუწოდებთ ორგანიზაცია „საზოგადოებრივ ინიციატივა“-ს, თავი შეიკავოს განცხადებების გაკეთებისგან იმ საკითხებზე, რომლებშიც არავითარი გამოცდილება არ აქვს და საკუთარი ცნობების სიზუსტე ამ საკითხზე არც კი გადაუმოწმებია. ასევე, ვთავაზობთ შსს-ს თანამშრომლების სადაზღვევო პაკეტზე თავად ჩაატაროს ბაზრის შესწავლა და მოგვაწოდოს პაკეტის ღირებულების საკუთარი შედეგები იმ პირობით, რომ თუ ის ამჟამად მიღებულ ფასზე მაღალი იქნება - ორგანიზაცია „საზოგადოებრივი ინიციატივა“ საჯაროდ მოუხდის ბოდიშს შინაგან საქმეთა სამინისტროს.

“Public Initiative” coalition disseminated statement through media sources according to which employees of the Ministry of Internal Affairs were deprived of medical insurance.
Ministry of Internal Affairs would like to respond to the allegations and states that such statements are aimed at misleading the society. All employees of the Ministry will preserve medical insurance with same conditions in the upcoming year. Family members of MIA employees will also be able to benefit from flexible and reliable insurance packages.
Ministry of Internal Affairs has complied with all requirements of legislation in order to provide employees with health insurance. In particular Ministry conducted market research, announced two tenders and selected insurer companies in competitive conditions. From 2015, procurements will be made according to the most optimal insurance packages in low prices
Ministry of Internal Affairs would like to call on “Public Initiative” coalition to refrain from making statements on issues in which they are no experience and did not even verify accuracy of their report. Ministry of Internal Affairs would also like to propose to the “Public Initiative” to conduct market research on insurance prices and provide us with information in case if cheaper service can be provided in other case Ministry of Internal Affairs demands public apologies from the organization.