• შსს-ს კახეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სი...
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის კახეთის მთავარი სამმართველოს და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის კახეთის რეგიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა წელს პირველად, კახეთის რეგიონში, ქალაქ თელავში მიიღეს მონაწილეობა აქციაში „გაიღე სისხლი – გადაარჩინე სიცოცხლე“. სისხლი ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისათვის გაიღეს.
აქციის მიზანია, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მონაწილეობით, ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის საჭირო სისხლისა და სისხლის კომპონენტების დეფიციტის შემცირება. აღსანიშნავია, რომ გასული წლის განმავლობაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლები, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, ყოველ კვირას აბარებდნენ სისხლს ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის.
აქციას „გაიღე სისხლი – გადაარჩინე სიცოცხლე“ წელსაც პერმანენტული ხასიათი ექნება და მასში მთელი წლის განმავლობაში შს სამინისტროს ყველა დანაყოფის თანამშრომელი მიიღებს მონაწილეობას. მომავალ კვირას აქცია იმერეთის რეგიონში იგეგმება.

The officers of Kakheti Regional Main Division, patrol Police Main Division and Security Police Regional Division got involved in -“Donate Blood, Save Life” project in telavi, Kakheti region and donated blood for children suffering from Leukemia Disease.
Aim of the project is to reduce lack of blood and blood components necessary for children with leukemia, with the assistance of employees of the Ministry. Employees of the Ministry of Internal Affairs have been donating blood for children with Leukemia disease in all regions of the country.
Project “Donate Blood Save Life” is be held permanently throughout this year various police units will continue blood donation. Project will also be held in Imereti Region next week.