• შსს-ს ეუთოს წარმომადგენლები ეწვივნენ
შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორი გოჩა რატიანი და შსს-ს ადმინისტრაციის უფროსი ზურაბ ზუბადალაშვილი ევროპის უსაფრთხოებისა და თანამშრომლობის ორგანიზაციის (ეუთო) სამხრეთ კავკასიის საკითხებში სპეციალურ წარმომადგენელსა და ჟენევის დისკუსიების თანათავმჯდომარეს, ანჯელო გნედინგერს, აგრეთვე ამავე ორგანიზაციის სხვა წარმომადგენლებს - ტობიას პრივიტელისა და კორინ ლებელჰომს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორმა სტუმრებს საოკუპაციო ხაზზე არსებული ვითარება გააცნო და მათ 27 თებერვალს სოფელ ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ჯგუფის (IPRM) მორიგ შეხვედრაზე განსახილველ საკითხებზე ესაუბრა.
მხარეებმა ასევე განიხილეს ის მნიშვნელოვანი საკითხები, რომლებიც საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე ტერიტორიებზე მშვიდობისა და სტაბილურობის შენარჩუნებას და ადგილობრივი მოსახლეობისთვის უსაფრთხო გარემოს შექმნას უკავშირდება.
შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა ეუთო-ს წარმომადგენლებს მადლობა გადაუხადა კონსტრუქციული მედიაციისთვის ისეთ მნიშვნელოვან ფორმატებში, როგორიცაა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიები და ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ჯგუფის (IPRM) შეხვედრები.

• OSCE representatives visited MIA
Director of Informational-analytical Department Gocha Ratiani and head of MIA Administration Zurab Zubadalashvili met with OSCE special representatives and co-chairman of Geneva negotiations – Anjelo Gnedinger as well as with other representatives of the same organization- Tobias Priviteli and Korin lebelhomes.
At the meeting Director of Informational-analytical Department familiarized guests with situation near the occupation line and reviewed topics, which are to be discussed at the next IPRM meeting on February 27.
Sides also discussed important issues connected with maintaining peace and stability along the occupation line and creation of safe environment for the local population.
Director of Informational-analytical Department expressed his gratitude towards OSCE representatives for constructive mediation during Geneva discussions and IPRM meetings.