• შსს-ს აკადემიის ყველა მაგისტრი შინაგან საქმეთა სამინისტროში დასაქმდება
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა შსს-ს აკადემიის „საჯარო სამართლის სამაგისტრო პროგრამა საპოლიციო რეგულირების სფეროში“ პირველი გამოშვების კურსდამთავრებულებს დიპლომები გადასცა და სწავლის წარმატებით დასრულება მიულოცა.
შსს-ს აკადემიაში 2014 წელს ახალ სამაგისტრო პროგრამაზე 39 სტუდენტი ჩაირიცხა. ყველა მაგისტრი მუშაობას შს სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფში დაიწყებს.
„ჩემთვის, როგორც შინაგან საქმეთა მინისტრისთვის, უმნიშვნელოვანესია უწყებაში კვალიფიციური, თანამედროვედ მოაზროვნე, განათლებული და მოტივირებული კადრების მოზიდვა, რადგან, კარგად მესმის, რომ შეუძლებელია სისტემის განვითარება ახალი იდეებისა და შესაძლებლობების გამოყენების გარეშე.
ჩვენი სამაგისტრო პროგრამის მიზანია, მოვამზადოთ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფებისთვის სათანადო უნარებითა და ცოდნით აღჭურვილი, განათლებული თანამშრომლები.
დღეს მე ბედნიერი ვარ, შეგატყობინოთ, რომ 39-ვე მაგისტრი დასაქმდება საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფში, მათ შორის, ჩვენს უმნიშვნელოვანეს საპილოტე პროექტებში, როგორიცაა ანალიზზე დაფუძნებული საპოლიციო საქმიანობა და ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი“, - განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა.
შსს-ს აკადემიის სამაგისტრო პროგრამა ერთადერთი უფასო პროგრამაა ქვეყნის მასშტაბით. აკადემიაში სწავლის განმავლობაში სტუდენტები უზრუნველყოფილნი არიან კვებითა და ფორმებით, ხოლო, საჭიროების შემთხვევაში, საცხოვრებლითაც.
აკადემიის რექტორმა, გივი მიქანაძემ ყველა კურსდამთავრებულს წარმატებები უსურვა და სამახსოვრო საჩუქრები გადასცა.

• All Master program graduates of MIA academy will be employed at MIA
Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili awarded graduates of master program in the field of police regulation with the diplomas of graduation and congratulated with the successful graduation of studies.
In 2014 MIA Police Academy accepted 39 students to undergo master program. All of the graduates will be employed at the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
“As a Minister of Internal Affairs it is utterly important to have qualified, contemporary-minded, educated and motivated staff, as I realize that system development is impossible without the use of new ideas and opportunities.
Our master program is aimed to have staff with proper skills, education and knowledge for the relevant units of the Ministry of Internal Affairs.
Today I am happy to announce that all of the graduates of the master program, will be employed at the Ministry of Internal Affairs in different units of the Ministry, including our most important pilot projects- analysis-based police activity and Joint Operations Center”-stated Giorgi Mgebrishvili.
Master program of MIA Academy is the only program which is free of charge in the country. During studies students are provided with meals, uniforms and proper accommodation if needed.
Rector of the Academy Givi Mikanadze wished success to the graduates and handed out memorable gifts.