• შსს-ს აკადემიაში სახელმწიფო კომისიის მეთექვსმეტე შეხვედრა გაიმართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების გავრცელების აღკვეთის ხელშეწყობის სახელმწიფო კომისიის მეთექვსმეტე შეხვედრა გაიმართა. კომისიის შემადგენლობაში შედიან საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს და ფინანსთა სამინისტროს წარმომადგენლები. შეხვედრაზე უწყებებმა საკუთარი კომპეტენციის ფარგლებში წარმოადგინეს ინფორმაცია ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების შესახებ და აღნიშნეს, რომ აღნიშნული ნივთიერებების ბრუნვის კუთხით, გასულ კვარტალთან მიმართებით სიტუაცია სტაბილურია.
"ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების" შესახებ საქართველოს კანონის ამოქმედების შემდეგ სახელმწიფო კომისია სისტემატურ რეჟიმში, ყოველთვიურად იკრიბება და მუდმივ მონიტორინგს ახორციელებს საქართველოში ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებებთან დაკავშირებულ გამოწვევებზე.
სახელმწიფო კომისიის წევრებმა ასევე განიხილეს ყოველკვარტალურ ანგარიშთან დაკავშირებული საკითხები და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების კუთხით მსოფლიოში არსებული თანამედროვე ტენდენციები.

• SIXTEENTH MEETING OF STATE COMMISSION HELD AT MIA ACADEMY
The Sixteenth Meeting of the State Commission Supporting Suppression of Distributing New Psychoactive Substances was held at the Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The Commission consists of the representatives from the Ministry of Internal Affairs, Ministry of Labor, Health and Social Affairs and Ministry of Finance of Georgia. At the meeting the agencies within their competences provided information on new psychoactive substances and noticed that in comparison with the last quarter the situation related to the circulation of the mentioned substances is stable.
Upon enactment of the Law of Georgia on “New Psychoactive Substances" the State Commission conducts regular, monthly meetings and ensures constant monitoring over challenges related to new psychoactive substances.
The members of the Commission also discussed the issues related to the quarterly report and the world`s modern trends related to new psychoactive substances.