• შსს-ს აკადემიაში აბიტურიენტებისთვის ღია კარის დღე გაიმართა
შსს-ს აკადემიაში სამართლის საბაკალავრო პროგრამაზე სწავლის მსურველი აბიტურიენტებისა და სხვა დაინტერესებულ პირთათვის ღია კარის დღე გაიმართა. სტუმრებს შსს-ს აკადემიის რექტორმა გივი მიქანაძემ თანამშრომლებთან და აკადემიის კურსდამთავრებულთა საზოგადოების მაგისტრებთან ერთად უმასპინძლა.
აკადემიის წარმომადგენლებმა ღონისძიებაზე დამსწრე საზოგადოებას შსს-ს აკადემიის შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინეს და სასწავლებლის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერებინეს.
შსს-ს აკადემიას საბაკალავრო პროგრამაზე 100 ადგილი აქვს გამოცხადებული. სტუდენტები გაივლიან საპოლიციო საქმიანობისთვის აუცილებელ სასწავლო კურსებს, რომელთა გავლა მხოლოდ შსს-ს აკადემიაშია შესაძლებელი. აღნიშნული პროგრამა 4 წლიანია და 240 კრედიტს მოიცავს. პროგრამა ასევე ითვალისწინებს საპოლიციო საქმიანობის განხორციელებისათვის აუცილებელი ცოდნისა და უნარების შესაძენ კომპონენტებს, რაც მას განათლების ბაზარზე უნიკალურს ხდის.
სასწავლო პროცესს გამოცდილი, მაღალკვალიფიციური და პროფესიონალი სპეციალისტები წარუძღვებიან, რომლებიც სტუდენტებს სამართლის სხვადასხვა დარგს უახლესი მეთოდებისა და თანამედროვე ინფრასტრუქტურის გამოყენებით შეასწავლიან.

• In MIA Academy open day was held for the entrants
In MIA Academy open day was held for those who are willing to undergo bachelor program in Public Law and for other interested persons. Guests were hosted by Rector of the MIA Academy Givi Mikanadze with representatives of the educational institute and postgraduates of the Academy.
At the event the representatives of the Academy presented a presentation of MIA Academy to the guests. Besides, the visitors had a tour around the infrastructure of the MIA Academy.
The MIA Academy announced 100 vacant places for bachelor program. The students will undergo training courses that are necessary for police activity. These training courses are available only in the MIA Academy. The program lasts for two years which is comprised of 240 credits. The program is aimed at sharing the knowledge related to the law sphere and developing skills. These components make this program unique.
The training process will be led by experienced professionals who will apply to modern teaching methods and infrastructure.