• შსს-მ უკანონო იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1956 წელს დაბადებული კონსტანტინე ჯ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა თბილისში, ალექსიძის ქუჩაზე, დაკავებულის სამუშაო კაბინეტის ჩხრეკისას არარეგისტრირებული, ქარხნული წესით დამზადებული, „ნაგანი“-ს სისტემის 2 რევოლვერი, ასევე ქარხნული წესით დამზადებული „ბერეტა“-ს სისტემის პისტოლეტი და 25 ცალი საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The ofiicers of II Main Division of Central Criminal Police Department of Mia as a result of operative-investigative and searching activities detained Konstantine J. (Dob 1956) for illegal purchase and keeping of firearms and armament.
The law enforcers seized unregistered “Nagan” type revolvers as well as “Bereta” system pistol and 25 magazines during the searching activities in the work office of detainee located at Aleksidze Street, Tbilisi 2.
Investigation is in progress under the article 236, I part of the Criminal Code, on the fact of illegal purchase and keeping of firearms.