• შსს-მ ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის და ტარები...
შსს-მ ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ლაშა გ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე, გადამოწმების მიზნით, თბილისში, გელოვანის გამზირზე მოძრავი, „იაგუარის“ მარკის ავტომანქანა გააჩერეს, რომლის ჩხრეკისას, ტომრიდან „ა-კა 74“-ის მოდელის, არარეგისტრირებული, უნომრო, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი და 8 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს. დადგინდა, რომ აღნიშნული ცეცხლსასროლი იარაღი და ვაზნები მგზავრს ეკუთვნოდა.

• MIA Arrested an Individual for Illicit Purchase, Keeping and Carrying of Fire-Ar...
The officers of the Division Combatting Criminality of the Main Division for Combat Organized Crime of the Central Criminal Police Department, the MIA, as a result of operative-searching measures arrested Lasha G. – D.o.B.: 1995 – in Tbilisi for illicit purchase, keeping and carrying a fire-arm and ammunition.
The law enforcers, on the basis of the operative information, stopped the “Jaguar” vehicle driving in Gelovani avenue, Tbilisi; after the search of the vehicle “AK 74” model non-registered rifle without numbers and 8 cartridges were seized from the sack. It was established that the mentioned fire-arm and the cartridges belonged to a passenger.
The investigation is in progress over the fact of illicit purchase, keeping and carrying a fire-arm and ammunition. (2nd and 3rd parts of the article 236, Criminal Code of Georgia).