შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მე-7 განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ლაშა მ. ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით თბილისში, ბელიაშვილის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის ავტომანქანის ჩხრეკისას „კალაშნიკოვი“-ს სისტემის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, ერთი მჭიდი და 9 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
ლაშა მ. აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (სსსკ-ს 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).

• Illegal firearm siezed by MIA
The officers of VII unit of Vake-Saburtalo police division, as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Lasha M. (DoB 1991) on Beliashvili Street, Tbilisi for illegal purchase, keeping and carrying of firearm.
During the searching activities held in the detainee’s vehicle law enforcers detected “Kalalshnikov” automatic weapon with one cartridge and 9 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearm, article 236, I and II parts of the Criminal Code.