• შსს-მ სამსახურებრივი უფლებამოსილების გადამეტების ბრალდებით ხელვაჩაურის სატყეო ად...
შსს-მ სამსახურებრივი უფლებამოსილების გადამეტების ბრალდებით ხელვაჩაურის სატყეო ადმინისტრაციის უფროსი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ხელვაჩაურის სატყეო ადმინისტრაციის უფროსი ინარი ზაქარაძე სამსახურებრივი უფლებამოსილების გადამეტების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ინარი ზაქარაძემ გადაამეტა სამსახურებრივ უფლებამოსილებას და თავის დაქვემდებარებაში მყოფ თანამშრომლებს უკანონოდ დაავალა კონკრეტული მოქალაქეებისათვის, თითქოსდა ტყითსარგებლობის წესების დარღვევისათვის, დაჯარიმების ყალბი აქტების გამოწერა. გამოძიება სამსახურებრივი უფლებამოსილების გადამეტების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 333-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც 3 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს). გამოძიებას აწარმოებს შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტო.

• Head of Khelvachauri Forestry Administration detained on the fact of exceeding o...
The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained head of Khelvachauri Forestry Administration Inari Zakaradze for exceeding his official powers.
Investigation established that Inari Zakariadze exceeded his official powers and ordered his employees to manufacture fake tickets for violation of regulations of the forest.
Investigation is in progress under the article 333 I part that envisages up to 3 years of imprisonment. Investigation is conducted by Anti-corruption Agency of Ministry of Internal Affairs.