• შსს-მ ქურდობის ფაქტზე ერთი პირი ამხილა
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ადიგენის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი რევაზ ს. ქურდობის ფაქტზე ამხილეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ რევაზ ს-მ ადიგენის რაიონის სოფელ ვარხანში გარემოს და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის სამსახურის მიერ კონტროლირებადი ტერიტორიიდან, 5 მეტრი სიგრძის, 44 ცალი დასაწყობებული ნაძვის ხის სამასალე მერქანი მოიპარა, რომლის ნაწილიც იქვე მდებარე ხის გადამამუშავებელ სახერხ საამქროში გადაამუშავა. სამართალდამცველებმა მოპარული ხის მორები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• One person exposed by MIA for stealing
The officers of Adigeni police division of Samtskhe-Javakheti Regional Main Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information exposed previously convicted Revaz S. (DoB 1982) for stealing.
Investigation established that Revaz S. stole 5 meters of timber 44 plants in total which was stored at Varkhani village, Adigeni district controlled by the Samckhe-Javakheti environment protection department of Ministry of Environment Protection and Natural Recourses. Detainee processed part of timber in the wood processing plant located on the nearby territory. Police seized stolen wood as evidence.
Investigation is in progress on the fact of stealing under the article 177 I part of the criminal Code.