შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს მეხუთე განყოფილების თანამშრომლებმა 1977 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი რეზო ქ. და 1991 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი თენგიზ ჩ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულებმა ღამით, თბილისში, უზნაძის ქუჩაზე, სსიპ სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ცენტრის N10 ფილიალის ერთ-ერთ ოთახში ფარულად შეაღწიეს, ცენტრის თანამშრომლების სამკაულები და სხვადასხვა აქსესუარი მოიპარეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, რეზო ქ. და თენგიზ ჩ. მომხდარიდან ერთ საათში, თბილისში, გულუას ქუჩაზე დააკავეს. მათი პირადი ჩხრეკისას ნაქურდალი ნივთები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• Fact of theft ssolved by MIA
The officers of Old Tbilisi police detained previously convicted Rezo Q. (DoB 1977) and also previously convicted Tengiz Ch. (DoB 1991) for theft.
Investigation established that detainees illegally penetrated in one of the rooms of the branch of Emergency Ambulance Center N10. They stole jewelry of the personnel and other accessories and fled from the place of crime.
Police detained the wrongdoers in an hour as a result of operative-investigative activities on Gulua Street. During their personal search law enforcers seized stolen items.
Investigation is in progress on the fact of theft, article 177 II part, sub-paragraph B of the criminal code.