შსს-ს გურიის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და ლანჩხუთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული ბესიქ ქ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 21 თებერვალს ლანჩხუთის რაიონის სოფელ ატეცში მდებარე „ლიბერთი ბანკი“-ს „ფეი ექსპრესი“-ს ფილიალის ფანჯრები დააზიანა, საიდანაც შენობაში შეაღწია, მცირე ზომის სეიფი მოიპარა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. გამოძიებამ ასევე დაადგინა, რომ სეიფში 6 ათასი ლარი იდო.

• Fact of stealing solved by MIA
The officers of Guria Regional Main Division, along with Lanchkhuti police division as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Besik Q. (DoB 1992) for stealing.
Investigation established that on February 21 of the current year detainee damaged windows of “Liberty Bank” pay express branch located in the village of Atetsi and thus managed to penetrate into the building. Besik Q. stole small sized safe and fled from the place of crime. Investigation also established that 6000 GEL were stored in the stolen safe.