შსს-ს შიდა ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ხაშურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა ხაშურის რაიონის სოფელ გომში ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული მანანა ქ. პროსტიტუციისათვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებული ხაშურის რაიონის სოფელ გომში მდებარე ერთ-ერთ თურქულ სასადილოში არსებულ ოთახებს გარკვეული გასამრჯელოს სანაცვლოდ პროსტიტუციისთვის ქალბატონებს სისტემატურად გადასცემდა.
სამართალდამცველებმა სასტუმროებში მომუშავე ქალბატონები მოწმის სახით დაკითხეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• One person detaied for providing lodging to prostitution
The officers of Khashuri Police of Shida Kartli Regional Main Division as a result of operative-searchig and investigative activities detained Manana K. (DoB 1973) in Gomi village for providing lodging to prostitution.
Investigation established that detainee provided lodging to females involved in prostitution in one of the Turkish diners in Gomi village for certain amount of cash.
Law enforcers already interrogated female workers of the diner as witnesses. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of for providing lodging to prostitution, article 254 of the Criminal Code.