• შსს-მ პოლიციელთათვის წინააღმდეგობის გაწევის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული გიორგი ფ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების და პოლიციელთათვის წინააღმდეგობის გაწევის ბრალდებით დააკავეს.
ბრალდებულმა საგარეჯოში, რუსთაველის ქუჩაზე, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან ჰაერში გასროლა მოახდინა. სამართალდამცველებმა, რომლებიც მიმდებარე ტერიტორიაზე შემოვლას აწარმოებდნენ, გიორგი ფ. განაიარაღეს და შემთხვევის ადგილზე დააკავეს. ბრალდებულმა დაკავებისას პოლიციელებს წინააღმდეგობა გაუწია.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, „ა-კა-ეს“-ის მოდელის არარეგისტრირებული ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი და 71 საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. გიორგი ფ-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას კი ამოღებულია 1 მჭიდი. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების და პოლიციის მუშაკის მიმართ მისი საქმიანობის შეწყვეტის მიზნით წინააღმდეგობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილით და 353-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Sagarejo police division of Kakheti police department as a result of the immediate operative-investigative activities detained Giorgi P. (DoB 1990) for illegal purchase and keeping of firearm and resistance to police officers.
Detainee made shots in the air from the automatic weapon on Rustaveli Street, Sagarejo. Law enforcers who were fulfilling their duties called on Giorgi P. to preserve order. Giorgi P. did not obey to the legal demand of the policemen and opened fire. Law enforcers managed to disarm Giorgi P. and took him under arrest at the scene. During the personal search police seized unregistered AKC automatic weapon and 71 bullets as evidence. While holding searching in the detainee’s house law enforcers seized 1 cartridge. Giorgi P. has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearm and resistance to police officers, article 236, II and III parts and article 353 I part envisaged by the Criminal Code.