• შსს-მ მონაწილეობა მიიღო შეზღუდული ინტელექტუალური შესაძლებლობების მქონე პირთა სპე...
შსს-მ მონაწილეობა მიიღო შეზღუდული ინტელექტუალური შესაძლებლობების მქონე პირთა სპეციალური ოლიმპიადის გახსნაში
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის და სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის 30 ჯარისკაცმა წელს პირველად მიიღო მონაწილეობა ოლიმპიური ჩირაღდნის გარბენის ცერემონიალში.
ოლიმპიური ჩირაღდნის გარბენის ცერემონიით 16 მაისს გაიხსნა ფეხბურთში ევროპის საერთაშორისო ტურნირი. გარბენი თავისუფლების მოედნიდან დაიწყო და მიხეილ მესხის სახელობის „ლოკომოტივის“ სტადიონზე დასრულდა. ღონისძიება კულტურული და გასართობი პროგრამებით გაგრძელდა.
16-18 მაისს, თბილისში, სპეციალური ოლიმპიადის ეგიდითა და „UEFA RESPECT“-ის მხარდაჭერით, ფეხბურთში ევროპის საერთაშორისო ტურნირი ჩატარდება. ტურნირში შეზღუდული ინტელექტუალური შესაძლებლობების მქონე 230-ზე მეტი სპორტსმენი მონაწილეობს 14 სხვადასხვა ქვეყნიდან – ბელგია, ლუქსემბურგი, საფრანგეთი, იტალია, დანია, უნგრეთი, პოლონეთი, ესტონეთი, ლატვია, ლიტვა, რუსეთი, ყაზახეთი, აზერბაიჯანი და საქართველო. სპეციალური ოლიმპიადა ხელს უწყობს აქტიური ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას, გაერთანებული სპორტის განვითარებას და ინტელექტუალური შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა გაერთიანებას საფეხბურთო თანამეგობრობაში.
შსს-ს წარმომადგენლები აღნიშნულ ღონისძიებაში მონაწილეობით შეზღუდული ინტელექტუალური შესაძლებლობების მქონე პირთა მიმართ, სპეციალური ოლიმპიადის მხარდაჭერას გამოხატავენ.

• Ministry of Internal Affairs participated in opening ceremony of Special Olympic...
Ministry of Internal Affairs participated in opening ceremony of Special Olympics for persons with intellectual disabilities
30 Servicemen from MIA Special and Emergency Measures Center, Special Tasks Department and Department for the Protection of Strategic Objects have participated in Sppecil Olympics Torch Relay for the first time.
With torch relay ceremony European International Tournament in Football was opened on May 16. Torch relay started on the Freedom Square and ended on Mikheil Meskhi “Lokomotivi” stadium. The event also included cultural and entertaining programs.
On 16-18 May International Football Championship is held with the support of “UEFA RESPECT” and under the auspices of Special Olympics. In the mentioned tournament more than 230 sportsmen with intellectual disabilities from 14 states, including: Belgium, Luxemburg, France, Italy, Denmark, Hungary, Poland, Estonia, Latvia, Lithuania, Russia, Kazakhstan, Azerbaijan and Georgia will participate in the tournament. Special Olympics contributes to popularization of the health lifestyle, development of sport activities and involvement of persons with intellectual disabilities in Football community.
Representatives of the Ministry of Internal Affairs have expressed their support towards persons with intellectual disabilities and their involvement in Special Olympics.