• შსს-მ მარნეულში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული ნაბი მ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით მარნეულის რაიონის სოფელ ყიზილაჯლოში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა დღეს დილით, მარნეულის რაიონის სოფელ ყიზილაჯლოში, ეჭვიანობის ნიადაგზე, თანასოფლელი - 1988 წელს დაბადებული რომან გ. სანადირო თოფიდან სამი გასროლით სასიკვდილოდ დაჭრა. რომან გ. თავის არეში მიყენებული ჭრილობის შედეგად ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე წუთში, შემთხვევის ადგილზევე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - სანადირო ორლულიანი თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• Case of premeditated murder solved as a result of immediate operative-investigat...
The officers of Marneuli police division of Kvemo Kartli Regional Main Division as a result of immediate operative-investigative activities detained Nabi M. (DoB 1988) in Kizilajlo village, Marneuli for premeditated murder.
Investigation established that earlier today the detainee lethally wounded his co-villager Roman G. (DoB 1988) with three shots from the shotgun on the basis of jealousy. Due to the received wound in head area Roman G. died at the place of crime.
Law enforcers detained Nabi G. at the palce of crime several minutes later after the incident occured. The weapon of murder – double-barreled shotgun was seized as evidence.