შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული ჯ.ს. და 1996 წელს დაბადებული ტ.ხ., ყაჩაღობის ბრალდებით, ბათუმში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 26 დეკემბერს ბრალდებულები გლდანში, მე-4 მ/რ-ში მდებარე „საქართველოს ბანკის“ ექსპრეს ფილიალში შეიჭრნენ, იარაღის მუქარით თანხა გაიტაცეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
პოლიციამ ჯ.ს. და ტ.ხ. მომხდარიდან მეორე დღეს, ბათუმში დააკავა. ბანკიდან წაღებული ფულის ნაწილი - 1475 ევრო, 640 ლარი და 60 აშშ დოლარი ამოღებულია ნივთმტკიცებად.

The officers of Gldani-Nadzaladevi police division of Tbilisi police department as a result of operative-searching and investigative activities detained J.S. (DoB 1997) and T.Kh. (DoB 1996) in Batumi for armed robbery.
Investigation established that on December 26 detainees broke into “Bank of Georgia” express branch located in Gldani. Detained stole cash and under the pressure of the arms and fled from the place of crime.
Police managed to detain the mentioned persons in Batumi second day after the crime took place. Policemen seized part of the stolen cash 1475 EU, 640 GEL and 60 USD as evidence.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery article 179, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code.