• შსს-მ გარდაბანში ქურდობის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გარდაბნის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1968 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ალადინ ი. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა გარდაბნის რაიონში მდებარე ერთ-ერთი ხის საამქროდან ელექტროხელსაწყოები მოიპარა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი სახლისა და ეზოს ჩხრეკისას, ხის საამქროდან მოპარული ელექტროხელსაწყოების გარდა, ამოიღეს „ეფ-1“-ის ტიპის ხელყუმბარა, გადაჭრილი თოფი - ე.წ. აბრეზი, 6,81 გრ გამომშრალი მარიხუანა და 2 ძირი კანაფი. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ქურდობის, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის კულტივაციისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით, მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 265-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 236-ე მუხლის მე-2 ნაწილით).

• MIA SOLVED FACT OF STEALING IN GARDABANI
The officers of Gardabani Division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative- searching and investigational activities detained previously convicted Aladin I. (D.o.B.:1986) on the fact of stealing.
The investigation established that the accused stole electric tools from the wood workshop located in Gardabani region and fled from the scene.
During the search of a detainee`s house and yard the law enforcers except to the electric tools stolen from the wood workshop seized "F-1" type hand grenade, cut gun – so called “Obrez”, 6.81 gr of dried marijuana and 2 cannabis roots. The detainee has already pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of steeling, illegal purchase and keeping of drugs, illegal sowing, growing or cultivation of plants containing narcotics and illegal purchase and storage of firearms (sub-clauses “a” and “b” of the part II and sub-clause “b” of the part III of the Article 177, part I of the Article 260, sub-clause “a” of the part II of the Article 265 of the part II of the Article 236 of the Criminal Code of Georgia).