შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1952 წელს დაბადებული ანზორ ს. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მარტვილის რაიონის სოფელ ნახუნაოში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, სანადირო თოფიდან გასროლით, მკერდის არეში დაჭრა თანასოფლელი - 1973 წელს დაბადებული მამუკა ს., რომელიც, მიღებული ტრავმის შედეგად, შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა. გასროლის შედეგად, თავის არეში დაიჭრა 1976 წელს დაბადებული გიორგი ჩ-ც. იგი ამ დროისათვის გადაყვანილია საავადმყოფოში. სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ანზორ ს. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, მარტვილში დააკავეს. ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს. მკვლელობის იარაღი - სანადირო თოფი ამოღებულია ნივთმტკიცების სახით.

The officers of the Samegrelo-Zemo Svaneti police department as a result of operative-searching and investigative activities detained Anzor S. (DoB 1952) for premeditated murder.
Investigation established that in nakhunao village, Martvili detainee wounded his neighbor Mamuka S. (DoB 1973) in chest area with a hunting rifle. Due to the received traumas the victim died at the place of crime, while another victim Giorgi C. (DoB 1976) was badly wounded in head area. At this moment he is transferred to the hospital.
As a result of the immediate activities law enforcers detained Anzor S.severala hours later in Martvili. Detainee has already pleaded guilty. The weapon of murder was seized by police.