შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1975 წელს დაბადებული, საქართველოს და თურქეთის ორმაგი მოქალაქე რიზა გ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ბრალდებით სოფელ მარტყოფთან დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის კუთვნილი ავტომანქანის ჩხრეკისას ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებულია 4,4016 გრ კანაფის ფისი და 46 აბი ,,ექსტაზი“, რომელიც 0,0054 გრ ამფეტამინს შეიცავს.

• Drugs in especially large amounts seized by MIA
The officers of central Criminal Police Department as a result of operative-investigative activities detained Riza G. with double citizenship of Georgia and Turkey for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the searching activities law enforcers seized drug substance. According to the results of expertise police seized 4,4016gr of hemp and 46 pills of “ecstasy” containing 0,0054gr of amphetamine.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, articl 260, III part, sub-paragraph A of the Criminal Code.