შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მეორე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული სპეციალური ოპერატიული ღონისძიების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში რუსეთის მოქალაქე, 1983 წელს დაბადებული მარია მ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მარია მ. საქართველოში ბელორუსი-თბილისის რეისით ჩამოფრინდა. სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას 27,2471 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რაც ექსპერტიზის დასკვნით 13,6684 გრ მეტადონს შეიცავს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Vake-Saburtalo police division as a result of special operative activities detained Russian citizen Maria M. at Tbilisi International Airport for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
Investigation established that Maria M. arrived to Georgian by Belarus-Tbilisi flight. During the personal search of the detainee law enforcers seized 27,2471gr of drugs, which contains 13,6684 gr of methadone according to the results of expertise. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code.