• შსს-მ ფოთში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა
სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ფოთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად 1988 წელს დაბადებული ირაკლი ლ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ 10 დეკემბერს პისტოლეტით შეიარაღებული ორი ნიღბიანი პირი ფოთში მდებარე „ვისოლის“ ბენზინგასამართ სადგურში შეიჭრა და იქ მყოფ ორ ოპერატორს სიცოცხლის მოსპობის მუქარით 244 ლარი გასტაცა. თავდმსხმელები ასევე შეეცადნენ ბენზინგასამართი სადგურის შენობის ერთ-ერთ ოთახში მდებარე სეიფის გატეხვას უროთი, რაც ვერ მოახერხეს და მიიმალნენ შემთხვევის ადგილიდან.
სამართალდამცველებმა ირაკლი ლ. ოპერატოული მოქმედებების შედეგად დააკავეს. ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას სამართალდამცველებმა 8,02 გრამი ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანა“ ამოიღეს, ხოლო მის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად - ნიღაბი და ურო.
ამ დროისთვის მიმდინარეობს საგამოძიებო ღონისძიებები ყაჩაღობაში მონაწილე მეორე პირის დადგენა/დაკავების მიზნით.
გამოძიება ყაჩაღობის და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე (საქართველოს სსკ-ის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით) მიმდინარეობს.

• Case of armed assault that took place in Poti was solved by MIA
The officers of Poti police division of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained Irakli L. (DoB 1988) for armed robbery.
Investigation established that on December 10 two persons with masks assaulted “Vissoli” petrol station and appropriated 244 GEL from the station workers. Offenders also attempted to break the safe with hammer located in one of the rooms of the station building but failed and left the crime scene.
Law enforcers detained Irakli L. as a result of operative activities. during the personal search of the detainee policemen seized 8,02 gr of marijuana as well as masks and hammer in his house.
At this moment law enforcers are holding special activities in order to identify and located other person involved in the mentioned crime.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery and illegal purchase an keeping of drugs, article 179, II part, sub-paragraph B and article 260 I part of the Criminal Code.