• შსს-მ ევროკავშირის მისიის ხელმძღვანელის მოადგილეს უმასპინძლა
შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა საქართველოში ევროკავშირის მისიის ხელმძღვანელის მოადგილე ჟერარ ფიშერთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართეს.
საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორმა გოჩა რატიანმა ჟერარ ფიშერს ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის შეხვედრებსა და ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებში კონსტრუქციული მედიაციისთვის, ობიექტურობისა და კარგი თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.
შეხვედრაზე გოჩა რატიანმა ასევე აღნიშნა შვედი დიპლომატის დიდი წვლილი შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და საქართველოში ევროკავშირის მონიტორინგის მისიას შორის ნაყოფიერი თანამშრომლობის ჩამოყალიბებაში.
ჟერარ ფიშერი 2008 წლიდან 2014 წლამდე საქართველოში ევროკავშირის მონიტორინგის მისიის ხელმძღვანელის მოადგილის პოსტს იკავებდა.

• MIA hosted Deputy Head of EU monitoring mission to Georgia
Representatives of Informational-analytical Department held farewell meeting with Deputy Head of EU monitoring mission to Georgia Jerar Fisher.
Director of Informational-analytical Department Gocha Ratiani expressed his gratitude towards jerar Fisher for constructive mediation in IPRM meetings and Geneva negotiations as well as for good co-operation and impartiality.
At the meeting Gocha Ratiani also underlined efforts of the Swedish diplomat in creating productive co-operation between the Ministry of Internal Affairs and European Union Monitoring Mission.
Jerar Fisher occupied the position of with Deputy Head of EU monitoring mission to Georgia from 2008 till 2014.