შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს მე-8 განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ზურაბ უ. ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 23 მარტს გურამიშვილის გამზირზე მდებარე „სოკარი“-ს გაზგასამართ სადგურში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღით ფეხის არეში დაჭრა ოპერატორი - 1991 წელს დაბადებული ზურაბ ა, მენეჯერი - 1983 წელს დაბადებული ჯაფარ ა. და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილები სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა. მათი ჯანმრთელობის მდგომარეობა ამჟამად დამაკმაყოფილებელია.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე წუთში გურამიშვილის გამზირზე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ჯანმრთლების განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 118-ე მუხლით).

The officers of Gldani-Nadzaladevi police division as a result of operative-searching activities detained previously convicted Zurab U. (DoB 1993) for causing intentional minor health damage.
Investigation established that on March 23 detainee wounded employee of “Socar” petrol station (located on Guramishvili Avenue) Zurab A. in leg area with a cold steel, on the basis of conflict as well as manager of the station -Japar A. (DoB 1983) and fled from the place of crime. The wounded persons were transferred to the hospital by the ambulance crew. Their condition of health is normal at the moment.
As a result of the immediate operative activities law enforcers managed to detain Zurab U. several minutes later on Guramishvili Avenue. The weapon of crime was seized by policemen as evidence.
Investigation is in progress on the fact of causing intentional minor health damage, article 118 of the Criminal Code.