• შსს-მ ბინის ქურდობის მცდელობის ფაქტზე ექვსი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ქურდობის მცდელობის ფაქტზე 6 პირი: 1971 წელს დაბადებული გელა ჭ, 1979 წელს დაბადებული დავით კ, 1984 წელს დაბადებული ბაჩუკი ბ, 1988 წელს დაბადებული გიორგი ჯ, 1979 წელს დაბადებული მალხაზ ბ. და 1986 წელს დაბადებული კარლო ბ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ექვსი პირი მოსკოვის გამზირზე იმ დროს დააკავეს, როცა ისინი ერთ-ერთი ბინის გაქურდვას ცდილობდნენ. პოლიციამ დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას კუსტარულად დამზადებული კარის საკეტის გასახსნელი ხელსაწყო-ინსტრუმენტები ამოიღო.
გამოძიება ქურდობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 19-177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „გ“ ქვეპუნქტით, რაც 4-დან 7 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• 6 Individuals Detained on the Fact of the Attempted Robbery of Apartment
The officers of the Second Division of Central Criminal Police Department, as a result of operative-searching and investigative activities, detained 6 individuals: Gela Ch.(Dob 1971), Davit K.(Dob 1979), Bachuki B. (Dob 1984), Giorgi J. (Dob 1988), Malkhaz B.(Dob 1979) and Karlo B. (Dob 1986) in Tbilisi. The abovementioned individuals were detained on the fact of attempted robbery.
The law enforcers detained the above mentioned individuals while they attempted to rob one of the apartments in Moscow Avenue. During the personal search of the detainees the law enforcers seized special handmade devices which are used for unlock the door latches.
The detainees admit their guilt.
In connection with the above mentioned fact the investigation was launched under sub clauses “a” and “c” of the III part of the article 177, Criminal Code of Georgia which envisages the term of imprisonment from 4 to seven years.