• შსს-მ არადეკლარირებული ოქროს ნივთები ამოიღო
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს ახალციხის ოპერატიული განყოფილების და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის მთავარი სამმართველოს საორგანიზაციო სამმართველოს მე-2 განყოფილების სასაზღვრო-საიმიგრაციო კონტროლის თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1955 წელს დაბადებული მოვსე ა. სასაზღვრო-საიმიგრაციო კონტროლის პუნქტ „სამება“-ში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის მართვის ქვეშ მყოფი ავტომობილის საბარგულის ჩხრეკისას 19 623 ლარის ღირებულების 356 გრ ოქროს ნაკეთობები ამოიღეს, რომელიც მოვსე ა-მ საბაჟო კონტროლისაგან მალულად სომხეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს საზღვარზე გადმოიტანა.
გამოძიება საქართველოს საბაჟო საზღვარზე ძვირფასი ლითონისაგან დამზადებული საიუველირო ნაკეთობის წესის დარღვევით გადმოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (სსსკ-ის 214-ე მუხლის მე-3 ნაწილით). გამოძიებას აწარმოებს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველო.

• Undeclared gold seized by MIA
The officers of Border Police investigative-operative main Division, Akhaltsikhe unit along with Patrol Police Department Samtskhe-Javakheti Main Division, as result of jointly held investigative activities detained Movse A. (DoB 1955) at “Sameba” border checkpoint.
As a result of searching activities held by the law enforcers in the trunk of the detainee’s vehicle 356 gr of gold objects worth of 19 623 GEL were seized, which were smuggled in Georgia from the Republic of Armenia by ignoring customs clearance regulations.
Investigation is in progress on the fact of breach of customs procedures, article 214, III part of the Criminal Code. Investigation is conducted by Border Police investigative-operative main Division.