• შსს-მ ანკარის ინტერპოლის მიერ წითელი ცირკულარით საერთაშორისო დონეზე ძებნილი თურქ...
შსს-მ ანკარის ინტერპოლის მიერ წითელი ცირკულარით საერთაშორისო დონეზე ძებნილი თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე თბილისში დააკავა
თბილისის ინტერპოლის და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ღონისძიების შედეგად, ანკარის ინტერპოლის მიერ 2015 წლიდან წითელი ცირკულარით საერთაშორისო დონეზე ძებნილი, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1979 წელს დაბადებული ე. ჩ. თბილისში დააკავეს.
ე. ჩ. დამნაშავედ არის ცნობილი თურქეთის რესპუბლიკის სისხლის სამართლის N765 კოდექსის 449/1, 51/2, 59,2 მუხლებით და N5275 კოდექსის 107/12,13a მუხლით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენისათვის, რაც მკვლელობას გულისხმობს.
დაკავებული გადაყვანილია თბილისის N1 დროებითი მოთავსების იზოლატორში. ამჟამად ე. ჩ. მიმართ მიმდინარეობს კანონით გათვალისწინებული წინასაექსტრადიციო პროცედურები.

Officers of Tbilisi Interpol and the Didube-Chughureti Divisions of Tbilisi Police Department, as a result of jointly measures, detained in Tbilisi E.Ch - citizen of Turkey (D.o.B.: 1979), internationally wanted under the red notice by Ankara Interpol from 2015.
E. Ch. is recognized as guilty for commitment of the crimes envisaged by the articles 449/1, 51/2, 59,2 of N765 Criminal Code of the republic of Turkey and the articles 107/12,13a of the N5275 Code, i.e. the murder.
The detainee is transferred to the #1 temporary detention facility. Pre-extradition procedures envisaged by the legislation are in progress against E.Ch.