• შსს-მ 46 აბი „სუბუტექსი“ ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის პირველი მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული ზვიად კ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ზვიად კ. იმ დროს დააკავეს, როცა ის ბათუმში, ტბელ აბუსერიძის ქუჩაზე მანქანით გადაადგილდებოდა. დაკავებულის პირადი და ავტომანქანის ჩხრეკისას 46 აბი და 4 ნატეხი „სუბუტექსი“ ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებული აბები 0,3988 გრ ნარკოტიკულ ნივთიერება ბუპრენორფინს შეიცავს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ აღნიშნული ნარკოტიკული საშუალება ზვიად კ-მ თურქეთში უკანონოდ შეიძინა და 10 მარტს საქართველოში შემოიტანა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში შემოტანის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტით).

• 46 pills of subutex seized by MIA
The officers of central Criminal Police Department as a result of operative-investigative activities detained Zviad K. (DoB 1976) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities and for smuggling drugs on the territory of Georgia.
Law enforcers managed to detain Zviad K. in Batumi, on Tbel Abuseridze Street. During the searching activities held in the detainee’s vehicle police seized 46 pills and 4 pieces of “subutex” drug. According to the results of expertise the seized drugs contain 0,3988 gr of Buprenorphine.
Investigation established that Zviad K. illegally purchased drugs on the territory of Turkey and illegally transported them to the Georgia territory.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, III part, sub-paragraph A and article 262, IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code.