• შსს-მ 2016 წლის დანაშაულის სტატისტიკის პრეზენტაცია გამართა
შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრში 2016 წლის დანაშაულის სტატისტიკის პრეზენტაცია გაიმართა. ღონისძიებას არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები და ჟურნალისტები ესწრებოდნენ.
შს მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილმა დამსწრე საზოგადოებას 2016 წლის დანაშაულის სტატისტიკა გააცნო. მან, ანალიზის საფუძველზე, დანაშაულის ცალკეული კატეგორიების კლება-მატების მიზეზებზე და მიმდინარე ტენდენციების თაობაზე ისაუბრა.
შს მინისტრის მოადგილემ ჟურნალისტებისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენელთა მიერ დასმულ შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხა.
შს სამინისტრო დანაშაულის სტატისტიკის გამოქვეყნების ევროპულ სტანდარტს ამკვიდრებს, რომლის თანახმად, აღნიშნული სტატისტიკა, სტრატეგიული ანგარიშის ფორმატში, პრეზენტაციის სახით, წელიწადში ერთხელ, გაზაფხულზე გამოქვეყნდება.

• Crime statistics presentation held in MIA
Presentation on crime statistic 2016 was held at Joint Operations Center. The event was attended by non-governmental sector and journalists.
Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Khutsishvili acquainted guests with the crime statistic data. Based on the analysis, Deputy Minister discussed current tendencies related to the decrease of the increase of the number of the various crimes.
Shalva Khutsishvili provided comprehensive answers to the questions of the journalists and non-governmental sector.
Ministry of Internal Affairs has introduced European standard of statistics publishing, according to which the mentioned data will be presented to the society in spring once a year in the form of strategic report.