• შსს-მ „ნიკორას“ საფირმო მაღაზიის დაყაჩაღების ფაქტი გახსნა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის, ვაკე-საბურთალოს, დეტექტივების სამმართველოების და სუს-ის სახელმწიფო უსაფრთხოების დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნუკრი ი. ყაჩაღობის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებული, 2015 წლის 30 ნოემბერს, ღამით, თბილისში, „ნიკორას“ საფირმო მაღაზიაში შეიჭრა, ცეცხლსასროლი იარაღიდან შვიდი გასროლით მაღაზიის დაცვის თანამშრომელი გივი ღ. დაჭრა, ამავე იარაღიდან მოლარის მიმართულებით რამდენჯერმე გაისროლა, 250 ლარამდე ფული გაიტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცის ჯანმრთელობის მდგომარეობა ამ დროისთვის სტაბილურია.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად , ბრალდებული თბილისში დააკავეს. დაკავებულის დროებითი საცხოვრებელი სახლის მიმდებარე ტერიტორიიდან მაყუჩიანი ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• Case of the armed assault solved by MIA
The officers of Isani-Samgori, Vake-Saburtalo police divisions and Tbilisi division of the State Security Service as a result of the jointly held investigative activities, previously convicted Nukri I. (DoB 1982) was detained for the armed assault in Tbilisi.
Investigation established that on November 30, 2015 detainee assaulted one of the Nikora grocery stores, wounded security officer, made several shots to the direction of the cashier, appropriated 250 GEL and fled from the place of crime. At this moment the condition of health of the security officer is stable.
As a result of the operative-searching and investigative activities Nukri I. was detained in Tbilisi. In vicinities of the house owned by the detainee, law enforcers seized automatic weapon with a silencer.