• შსს აკადემიაში რისკების ანალიზებზე დაგეგმილი პილოტირების სესია
2014 წლის 9-11 სექტემბერს ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის „აღმოსავლეთ პარტნიორთა თანამშრომლობა არალეგალურ მიგრაციასთან ბრძოლის სფეროში - პრაღის პროცესის ხელშეწყობა (EaP - SIPPAP)“ ფარგლებში შსს აკადემიაში მიმდინარეობს სამუშაო შეხვედრა, რომელიც მიზნად ისახავს ტრეინინგ მოდულის შემუშავებას რისკების ანალიზებზე. აღნიშნული ღონისძიება მიზნად ისახავს რისკების ანალიზების გაუმჯობესებული სასწავლო მოდულის შემუშავებას ქართველი და საერთაშორისო ექსპერტების მონაწილეობით.
ქართველი ინსტრუქტორები 2 დღის განმავლობაში ლექციებს წაუკითხავენ საპატრულო პოლიციისა და სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებს რისკების ანალიზებზე, ხოლო მესამე დღეს უცხოელ ექსპერტებთან ერთად მოხდება აღნიშნული მოდულის შეფასება და განვითარება.

• PILOTING SESSION ON RISK ANALYSIS IN THE MIA ACADEMY
Within the framework of the project “Eastern Partnership cooperation in the fight against iirregular migration – supporting the implementation of the Prague process action plan (EaP - SIPPAP)”, funded by the EU on September 9-11, 2014 workshop on elaboration risk analysis module will be held in the MIA Academy. The event aims to present developed educational module on risk analysis, which will be drafted by the Georgian and International experts.
Instructors of MIA Academy will give lectures to the employees of Patrol Police Department and Border Police during two days, for the last day national and foreign experts will evaluate and develop the training module.