• შსს-ს აკადემიას მარნეულის საჯარო სკოლების მოსწავლეები ესტუმრნენ
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიას ქვემო ქართლის რეგიონის მარნეულის საჯარო სკოლების მოსწავლეები ეწვივნენ. ვიზიტი შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის და მარნეულის ადგილობრივი თვითმმართველობის ინიციატივით შედგა. მოსწავლეების სტუმრობის მიზანია საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების ინტეგრაციის პროცესების გაღრმავება და ხელშეწყობა.
შეხვედრაზე აკადემიის წარმომადგენლებმა 30 მოსწავლეს საკუთარი პროფესიული გამოცდილება გაუზიარეს, შინაგან საქმეთა სამინისტროში კადრების მიღების პროცედურები და შსს-ს აკადემიაში არსებული სწავლების მეთოდოლოგია გააცნეს. ბავშვები ასევე დაესწრნენ პრეზენტაციას თემაზე – „სწავლება აკადემიაში“. პრეზენტაციის დასრულების შემდეგ მოზარდებმა შსს-ს აკადემიის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს, განსაკუთრებით დიდი მოწონება ახალგაზრდებში იმიტირებული სასამართლო დარბაზის, სასაზღვრო გამშვები პუნქტის, რეალური და იმიტირებული ტირების დათვალიერებამ გამოიწვია.
შსს-ს აკადემიაში მოსწავლეების ვიზიტი შემეცნებითი ხასიათის იყო, რაც ახალგაზრდებში სამართლებრივი კულტურის ამაღლებას და ამ გზით დანაშაულის პრევენციას ისახავს მიზნად. ახლო მომავალში შსს-ს აკადემიას ბოლნისის, დმანისისა და გარდაბნის მუნიციპალიტეტების ახალგაზრდებიც ეწვევიან.

• Pupils of Marneuli public schools visited the Academy of MIA
Pupils of Kvemo Kartli regional public schools visited the Academy of MIA. Visit was organised by the Office of State Minister of Georgia for Reconciliation and Civil Equality and Marneuli Municipality. The main goal of the visit is to suport and deepen process of integration of ethnic minorities living in the country.
The representatives of Academy of Mia shared professional experience to 30 pupils and got familiarized them with methods of trainings held for police officers an attended presentation – “Study Process at the Academy”. Pupils also viewed infrastructure of the Academy, study room, mock jury court and mock border checkpoint. Guests also toured around the venue to view imitated and real shooting ranges.
The goal of the educational project is to raise knowledge in legal culture among juveniles for crime prevention reason. Similar educational trips in the Academy will be held for pupils from Bolnisi, Dmanisi and Gardabani.