• შს სამინისტროს განცხადება
ევროპის მე-13 ახალგაზრდულ ოლიმპიურ ფესტივალ "თბილისი 2015"-თან დაკავშირებით, ოლიმპიადის ჩატარების პერიოდში გადაიკეტება შემდეგი ქუჩები:
27 ივლისს 15:00 საათიდან 18:00 საათამდე გადაიკეტება აღმაშენებლის ხეივნის ერთი მხარე – მცხეთისკენ მიმავალი მიმართულება, ხოლო მცხეთიდან თბილისში შემომავალ მიმართულებაზე იქნება ორმხრივი მოძრაობა;
28 ივლისს 08:00 საათიდან 20:00 საათამდე გადაიკეტება აღმაშენებლის ხეივნის ერთი მხარე – მცხეთისკენ მიმავალი მიმართულება, ხოლო მცხეთიდან თბილისში შემომავალ მიმართულებაზე იქნება ორმხრივი მოძრაობა;
29 ივლისს 15:00 საათიდან 19:00 საათამდე სრულად გადაიკეტება თბილისის ზღვის მიმდებარე ავტომაგისტრალი;
30 ივლისს 08:00 საათიდან 19:00 საათამდე სრულად გადაიკეტება თბილისის ზღვის მიმდებარე ავტომაგისტრალი.
მოსახლეობას მოვუწოდებთ აღნიშნულ თარიღებსა და მიმართულებებზე ავტომანქანებით გადაადგილებისგან მაქსიმალურად შეიკავონ თავი.

Ministry of Internal Affairs of Georgia would like to announce, that due to the 13th Youth Olympic Festival “Tbilisi 2015”, some restrictions will be imposed on some of the roads in Tbilisi as follow:
July 27th, from 15:00 till 18:00 traffic movement will be banned on Aghmashenebeli Lane, in the direction of Mtskheta, whilst in the direction of Tbilisi two-way traffic will be available.
On July 28th, from 08:00 till 20:00 traffic movement will be banned on Aghmashenebeli Lane, in the direction of Mtskheta, whilst in the direction of Tbilisi two-way traffic will be available;
On July 29th, from 15:00 till 19:00 traffic movement will be banned entirely on the highway in the vicinities of Tbilisi Sea;
On July 30th, from 08:00 till 19:00 traffic movement will be banned entirely on the highway in the vicinities of Tbilisi Sea;