• შს სამინისტრო პროექტში – „წიგნი ყველა სოფელს“ ჩაერთო
შინაგან საქმეთა მინისტრის ინიციატივით, სამინისტრო ჩაერთო პროექტში „წიგნი ყველა სოფელს“. ღონისძიების ფარგლებში სამინისტროს თანამშრომლებმა სხვადასხვა ჟანრის, ათასობით წიგნი შეაგროვეს.
პროექტი “წიგნი ყველა სოფელს” - საქართველოს საპატრიარქოს, არასამთავრობო, სახელმწიფო და კერძო სექტორის ერთიანი ძალისხმევით, დავითიანნის „წიგნის მეგობრების’’ კლუბის და ორგანიზაცია ,,სტუდენტური ერთიანობის’’ ინიციატივით ხორციელდება.
,,მოსიარულე ბიბლიოთეკა’’ უწმინდესისა და უნეტარესის ლოცვა კურთხევით, სხვადასხვა სოფელს ეწვევა და რეგიონალური ცენტრებიდან მოშორებით მდებარე სოფლის ბიბლიოთეკებს წიგნებით მოამარაგებს.

• Ministry got involved in project `Book for Every village`
Under the initiative of the Minister of Internal Affairs the Ministry got involved in project- “ Book for Every Village”. Within the frames of the event MIA employees managed to assemble books of various genres.
The mentioned project is being implemented under the initiative of “Book Friends” club and “Student Unity” organization with the support of Georgian patriarchate, non-governmental, state and private sectors.
“Mobile Library” will visit various villages and supply libraries located in remote villages located far from the regional centers.