• შს მინისტრმა საპატრულო პოლიციის თანამშრომელს ევროპის ჩემპიონატში გამარჯვება მიულ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპატამენტის თანამშრომელს, პოლიციის კაპიტან ლევან გილიგაშვილს შეხვდა და ძალისმიერ სამჭიდში ევროპის ჩემპიონატში გამარჯვება პირადად მიულოცა. მინისტრმა ჩემპიონ პოლიციელს საჩუქრად ცეცხლსასროლი იარაღი გადასცა. საპატრულო პოლიციის თანამშრომელმა ლევან გილიგაშვილმა ჩეხეთის რესპუბლიკის ქალაქ პელსენში გამართულ ძალისმიერ სამჭიდში ევროპის ჩემპიონატზე ოქროს მედალი მოიპოვა. ჩემპიონატზე ლევან გილიგაშვილი 83 კგ. წონით კატეგორიაში ასპარეზობდა. მან პირველი ადგილი აიღო და 7 კილოგრამით გააუმჯობესა მანამდე ამ წონით კატეგორიაში, რუსი სპორტსმენის მიერ დამყარებული რეკორდი. მისი სარეკორდო მაჩვენებელი 190 კილოგრამია.
ლევან გილიგაშვილი სპორტის საერთაშორისო ოსტატია, მას მოპოვებული აქვს სხვადასხვა საერთაშორისო ტიტული: იგი მსოფლიოს ჩემპიონი, მსოფლიო თასის მფლობელი და საქართველოს 12 გზის ჩემპიონია. 2012 წლის შედეგებით კი მან არაოლიმპიურ სპორტულ სახეობებში საქართველოს ათ საუკეთესო სპორტსმენს შორის მეოთხე ადგილი მოიპოვა.

• Minister of Internal Affairs congratulated Patrol Police officer with winning in...
Minister of Internal Affairs congratulated Patrol Police officer with winning in the Europe's championship
Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri met Captain Levan Gigilashvili- officer of patrol Police Department and congratulated with winning in Europe Championship in triathlon. Minister handed over firearm to the police officer as a gift. Patrol Police officer won the gold medal at the Europe’s championship, held in Czech Republic. Levan Gigileishvili competed in 83 kg weight category. He took the first place and improved the record with 7 kg achieved earlier by Russian sportsman. Levan Gigileishvili is an international master of sports and earned various titles, such as: world champion, owner of the World Cup, champion of Georgia for 12 times. According to the results reached in 2012 took the fourth place among Geoegian sportsmen in non-olympic sporting varieties.