• შს მინისტრის მოადგილემ შსს-ს აკადემიის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებს სასწავლ...
შს მინისტრის მოადგილემ შსს-ს აკადემიის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებს სასწავლო წლის დაწყება მიულოცა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, შალვა ხუციშვილი შსს-ს აკადემიაში ახალი სასწავლო წლის დაწყებასთან დაკავშირებით გამართულ ღონისძიებას დაესწრო. შს მინისტრის მოადგილემ სამართლის სკოლის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებს სასწავლო წლის დაწყება მიულოცა და წარმატებები უსურვა. ღონისძიებას ასევე ესწრებოდნენ შსს-ს აკადემიის რექტორი, გივი მიქანაძე, სამინისტროს თანამშრომლები, აკადემიის სტუდენტები და კურსდამთავრებულები.
შსს-ს აკადემიის სამართლის სკოლა უკვე მესამე წელია სამართლის საბაკალავრო პროგრამაზე სტუდენტთა მიღებას ახორციელებს. პროგრამის მიზანია უმაღლესი განათლების პირველი საფეხურის შესაბამისი დონის სპეციალისტების მომზადება და სტუდენტთა, როგორც ეროვნული, ასევე, საერთაშორისო სამართლებრივი სივრცის მოთხოვნების შესაბამისი კვალიფიკაციით აღჭურვა.
პროგრამის განმავლობაში სტუდენტები თეორიულ და პრაქტიკულ სწავლებას, ტაქტიკურ და ფიზიკურ მომზადებას და საწარმოო პრაქტიკას გადიან. ასევე, სარგებლობენ შსს-ს აკადემიის თანამედროვე ინფრასტრუქტურით, მათ შორის, ბიბლიოთეკით, სადაც მათთვის საჭირო ყველა სახის უახლესი სასწავლო ლიტერატურაა.

• Deputy Minister of Internal Affairs congratulated students of the Bachelor’s Pro...
Deputy Minister of Internal Affairs congratulated students of the Bachelor’s Program of the MIA Academy on the beginning of the academic year
The Deputy Minister of Internal Affairs, Mr. Shalva Khutsishvili, attended the event dedicated to the beginning of the new academic year in the MIA Academy. The Deputy Minister of Internal Affairs congratulated students of the Bachelor’s Program of the Law School on the beginning of the academic year and wished them success. The rector of the MIA Academy, Mr. Givi Mikanadze, employees of the Ministry, Academy students and graduates also attended the event.
It is the third year since the Law School of the MIA Academy was accredited to the Bachelor’s Program. The aim of the Law School of the MIA Academy is to prepare specialists at first level of higher education and to equip them with the qualification relevant to national and international legal requirements.
The program includes both theoretical and practical trainings, as well as tactical and physical trainings, and apprentice course. Besides, students can use modern infrastructure of the MIA Academy, including the library, which is equipped with all the latest educational literature.