• შს მინისტრის მოადგილეებმა არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლებთან უკონტაქტო...
შს მინისტრის მოადგილეებმა არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლებთან უკონტაქტო პატრულირების თემაზე კონსულტაციები გამართეს
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები - შალვა ხუციშვილი და არჩილ თალაკვაძე, საქართველოში უკონტაქტო პატრულირების შემოღებასთან დაკავშირებით, „ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის“, „საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველოს“, „კონსტიტუციის 42-ე მუხლის“, „რეფორმებისა და განვითარების ასოციაციის“, სახალხო დამცველის აპარატის, პერსონალურ მონაცემთა დაცვის ინსპექტორის, „ადამიანის უფლებების სწავლებისა და მონიტორინგის ცენტრის“ და სხვა არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
შალვა ხუციშვილმა შეხვედრის მონაწილეებს გერმანიის, საფრანგეთის, დიდი ბრიტანეთის, ჰოლანდიისა და ამერიკის შეერთებული შტატების საპოლიციო პრაქტიკა გააცნო, სადაც პატრულირების აღნიშნული ფორმა დიდი ხანია წარმატებით ფუნქციონირებს. მინისტრის მოადგილეებმა, უცხოური პრაქტიკის ანალიზზე დაყრდნობით, კიდევ ერთხელ განმარტეს ახალი ინიციატივის მიზანი და ის დადებითი შედეგები, რაც საქართველოში უკონტაქტო პატრულირების დანერგვას მოჰყვება.
შეხვედრის ბოლოს მხარეებს შორის აღნიშნულ თემაზე დისკუსია გაიმართა. შს სამინისტროს წარმომადგენლები არასამთავრობო სექტორს კანონპროექტში მათი რეკომენდაციების გათვალისწინებას დაჰპირდნენ.

• Deputy Ministers of Internal Affairs held consultations with the representatives...
Deputy Ministers of Internal Affairs held consultations with the representatives of nongovernmental organizations on remote patrolling
Deputy Ministers of Internal Affairs – Mr. Shalva Khutsishvili and Mr. Archil Talakvadze - held the meeting with the representatives of the nongovernmental organizations “Young Lawyers’ Association”, “Transparency International Georgia”, “Article 42 of the Constitution”, “Reforms and Development Association”, the Office of Public Defender, Inspector of Personal Data Protection, “Human Rights Training and Monitoring Center” on the issue of implementation of remote patrolling in Georgia.
Mr. Shalva Khutsishvili talked about the police practice successfully operated by Germany, France, Great Britain, Dutch, Holland and the USA. The Deputy Ministers – based on the foreign practice – once again explained the goal of a new initiative and the positive outcomes of implementation of the remote patrolling in Georgia.
At the end of the meeting the participants held the discussion. The representatives of the MIA promised the nongovernmental sector to take into account their recommendations in the draft bill.