• შს მინისტრის მოადგილე ევროკავშირის საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების რეგიონული პროე...
შს მინისტრის მოადგილე ევროკავშირის საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების რეგიონული პროექტის წარმომადგენლებს შეხვდა
შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე ევროკავშირის საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების რეგიონული პროექტის გუნდის ლიდერს - ალან როსის და რეგიონულ კოორდინატორს - მარია ივჩენკოს შეხვდა.
შეხვედრაზე მინისტრის მოადგილემ ევროკავშირის საგზაო უსაფრთხოების რეგიონული პროექტის ხელმძღვანელებს შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების პროგრამის არსი და ძირითადი კომპონენტები გააცნო. მხარეებმა განიხილეს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების სფეროში არსებული სიახლეები და პროგრამის განხორციელების პროცესში სამომავლო თანამშრომლობაზე იმსჯელეს.
შსს-ს საგზაო უსაფრთხოების პროგრამის განხორციელებასა და მისი შედეგების შეფასებაში ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული TRACECA-ს რეგიონული უსაფრთხოების პროექტი დაეხმარება.

• DEPUTY MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS HELD MEETING WITH REPRESENTATIVES OF THE EU ...
DEPUTY MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS HELD MEETING WITH REPRESENTATIVES OF THE EU TRAFFIC SAFETY REGIONAL PROJECT
Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze held meeting with the team leader working on the EU Traffic Safety Regional Project Alan Ross and regional coordinator Maria Ivchenko.
At the meeting deputy minister familiarized managers of the EU Traffic Safety Regional Project with the main concepts and essence of the MIA traffic safety program. Sides discussed novelties in the field of the traffic safety and reviewed future cooperation in the scope of the program implementation.
The Ministry of Internal Affairs will be assisted by EU-funded TRACECA regional safety project in the process of traffic safety program facilitation and evaluation.