• შს მინისტრის მოადგილე არჩევნებთან დაკავშირებით NDI-ის და IRI-ის წარმომადგენლებს ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილი საერთაშორისო ორგანიზაციების, NDI-ის და IRI-ის გაერთიანებული დელეგაციის წევრებს შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა 8 ოქტომბრის საპარლამენტო არჩევნები და ქვეყანაში შექმნილი წინასაარჩევნო ვითარება იყო.
როგორც შს მინისტრის მოადგილემ დელეგაციის წევრებთან საუბრისას აღნიშნა, ქვეყნის მთავრობისთვის მეტად მნიშვნელოვანია, არჩევნები ჩატარდეს მშვიდ და უსაფრთხო გარემოში, სადაც უზრუნველყოფილი იქნება მოქალაქეთა და პოლიტიკური პარტიების თავისუფალი ნების გამოხატულება, ყველა საერთაშორისო დემოკრატიული ნორმის დაცვით.
შალვა ხუციშვილმა საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს დეტალურად გააცნო ქვეყანაში წინასაარჩევნოდ არსებული ვითარება და მათ მიერ დასმულ კითხვებს ამომწურავი პასუხები გასცა. შეხვედრაზე შს მინისტრის მოადგილემ ასევე ისაუბრა შს მინისტრის მიერ გამოცემულ სპეციალურ ბრძანებაზე, რომელიც პოლიციელებისთვის წინასაარჩევნოდ და არჩევნების დღეს საპოლიციო ღონისძიებების განხორციელების საფუძვლებს და პირობებს აწესებს. შს სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფები სრულ მზადყოფნაში არიან, უზრუნველყონ სამართლიანი და დემოკრატიული წინასაარჩევნო გარემო.

• Deputy minister held meeting with NDI and IRI representatives
Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Khutsishvili held meeting with the delegation members of NDI (National Democratic Institute) and IRI (International Republican Institute).
The main topic of the meeting was the parliamentary elections and pre-election environment in the country.
During the conversation with guests Deputy Minister stated that it’s important for the government to hold election in peaceful and safe environment, ensuring free expression of will of citizens and political parties in full compliance of the law.
Shalva Khutsishvili acquainted international organization representatives with the current situation in the country before elections and provided comprehensive answers to all questions. At the meeting Deputy Minister also discussed decree by the Minister of Internal Affairs, specially issued to define additional measures of police forces before and during elections and code of conduct. Relevant MIA units are in full readiness in order to ensure democratic pre-election environment.