• შს მინისტრის ინიციატივით, სამინისტროს თანამშრომლებმა დაღუპული პოლიციელების უმცრო...
შს მინისტრის ინიციატივით, სამინისტროს თანამშრომლებმა დაღუპული პოლიციელების უმცროსკლასელი შვილები სკოლაში წაიყვანეს
შს მინისტრის, გიორგი მღებრიშვილის ინიციატივით, ტრადიციად დამკვიდრდა, რომ კრიმინალის წინააღმდეგ ბრძოლაში დაღუპული შსს-ს თანამშრომლების უმცროსკლასელი შვილები, მთელი საქართველოს მასშტაბით, მინისტრსა და სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელებს ახალი სასწავლო წლის დაწყების პირველ დღეს სკოლაში მიჰყავთ.
წელს შსს-ს თბილისის, აჭარის, ქვემო ქართლის, შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტების ხელმძღვანელებმა, ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს უფროსმა, ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორების მოადგილეებმა დაღუპული თანამშრომლების შვილებს სწავლის დაწყება მიულოცეს, შს მინისტრის სახელით საჩუქრები გადასცეს და სკოლაში წაიყვანეს.

• Under the initiative of the Minsiter of Internal Affairs police officials took c...
Under the initiative of the Minsiter of Internal Affairs police officials took children of the killed policemen to school
Under the initiative of Giorgi Mgebrishvili it was established as a tradition that each year, children of the police officers fallen in the line of duty, receive presents and are taken to school by the Minister and other officials of the agency.
This year heads of Tbilisi, Achara, Kvemo Kartli and Shida Kartli police departments as well as heads of Vake-saburtalo police division, Marneuli reginal police department and deputy director of the Security Police congratulated children with the beginning of the school year on behalf of the Minister of Interior, handed out presents and took them to school.