• შს მინისტრის ინიციატივით დაწყებულ საქველმოქმედო აქციაში გურიის სამხარეო მთავარი ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აგრძელებს მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებულ საქველმოქმედო აქციას საქართველოს რეგიონებში მცხოვრები, სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფი ოჯახების დასახმარებლად. აქციის ფარგლებში, შსს-ს გურიის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი გიორგი მდინარაძე და სამმართველოს სხვა თანამშრომლები ჩოხატაურში, ოზურგეთსა და ლანჩხუთში 25 ოჯახს ესტუმრნენ. მათ ახალი წელი მიულოცეს და საჩუქრად სურსათი და ტკბილეულობა გადასცეს.
საქველმოქმედო აქცია, რომლის მიზანია ზამთრის პერიოდში, სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფი ოჯახების პროდუქტებით დახმარება, გრძელდება. სამინისტრო აქციის ფარგლებში სულ 1000-მდე ოჯახს ეხმარება.

Ministry of Internal Affairs continues charity campaign initiated by the Minister which is aimed at assisting extremely poor families residing in mountainous regions of the country. This time campaign was joined by officers of Guria Regional Main Division and chief of police Giorgi Mdinaradze who met 25 extremely poor families of Chokhatauri and Ozurgeti. Officers wished them happy New Year and handed out food supplies and sweets.
Ministry continues charity campaign which is aimed at assisting extremely poor families all across Georgia. Ministry of Internal Affairs will assist up to 1000 families residing in mountaineous regions of the country.