• შინაგან საქმეთა სამინისტროში ოჯახში ძალადობის პრევენციის და მასზე რეაგირების კომ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროში ოჯახში ძალადობის პრევენციის და მასზე რეაგირების კომისიის შეხვედრა გაიმართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროში ოჯახში ძალადობის პრევენციის და მასზე რეაგირების მუდმივმოქმედი კომისიის მორიგი შეხვედრა გაიმართა. კომისიის წევრები შსს-ს შესაბამისი დანაყოფების წარმომადგენლები არიან.
შეხვედრაზე კომისიამ განიხილა ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლაში მიღწეული შედეგები, ასევე, გამოწვევები და ამ მიმართულებით მომუშავე საპოლიციო დანაყოფების საშუალოვადიანი სამოქმედო გეგმები და აქტივობები.
შეხვედრის დღის წესრიგში შედიოდა სხვადასხვა აქტუალური საკითხები: შემაკავებელი ორდერების მონიტორინგი, პოლიციელთა შემდგომი მომზადება და ტრეინინგები, საინფორმაციო კამპანიის გაგრძელება და შეხვედრები მოსახლეობასთან, ოჯახში ძალადობის შესახებ „112“-ში შესული ზარების ანალიზი და სახელმძღვანელო პრინციპების მორიგი განახლება.
ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლა შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთ-ერთი პრიორიტეტია, რომლის ეფექტურად განხორციელებისთვის სამინისტრო სამოქალაქო სექტორთან მჭიდრო თანამშრომლობას გააგრძელებს. კომისიის წევრები შეთანხმდნენ, რომ უახლოეს მომავალში შეხვედრა გაიმართება არასამთავრობო ორგანიზაციებთან და მოხდება მათ ხელთ არსებული ინფორმაციისა და რეკომენდაციების განხილვა.

• Meeting of the Commission for Domestic Violence Prevention and Response held in ...
Meeting of the Commission for Domestic Violence Prevention and Response held in the Ministry of Internal Affairs
The standing Commission for Domestic Violence Prevention and Response held the next meeting in the Ministry of Internal Affairs. The members of the Commission are the representatives of all relevant units of the MIA.
The Commission reviewed the results achieved in the field of violence against women and domestic violence as well as the challenges and med-term action plans and activities of the police units working in this direction.
The meeting agenda included a number of topical issues: monitoring the restraining order, police further training, continue of information campaign and meetings with the population, analysis of the incoming calls to the “112” on domestic violence and the next update of the guidelines.
Fight against domestic violence is one of the priorities of the Ministry of Internal Affairs; the Ministry will continue to cooperate closely with the civil sector for effective implementation of the relevant actions in this direction. The Commission members agreed to hold the meeting with non-governmental organizations in the near future in order to discuss the information and the recommendations available to them.