• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თურქეთის შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის მართვ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თურქეთის შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის მართვის გენერალური დირექტორატის დელეგაცია ეწვია
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, მიგრაციის დეპარტამენტისა და რეფორმებისა და განვითარების სააგენტოს წარმომადგენლები თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის მართვის გენერალური დირექტორატის წევრებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე სტუმრებმა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებს გენერალური დირექტორატის სტრუქტურისა და კომპეტენციის, თურქეთის რესპუბლიკის „უცხოელებისა და მათი საერთაშორისო დაცვის შესახებ“ კანონის და ადამიანით უკანონო ვაჭრობის სფეროში არსებული ტენდენციებისა და გამოწვევების შესახებ მიაწოდეს ინფორმაცია. მხარეებმა განიხილეს ქართული და თურქული სამსახურების მიერ ტრეფიკინგის წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში განხორციელებული ღონისძიებები, მათ შორის, ტრეფიკინგის მსხვერპლთა დაცვის პროგრამები.

• General Directorate of Migration Management of the Ministry of Interior of the R...
General Directorate of Migration Management of the Ministry of Interior of the Republic of Turkey visited MIA
Representatives of Central Criminal Police Department, Migration Department and Reforms and Development Agency met with members of General Directorate of Migration Management of the Ministry of Interior of the Republic of Turkey.
At the meeting guests familiarized Georgian side with the structure and areas of competence of their agency, legislation existing tendencies and challenges in the field of fight against trafficking. Sides discussed activities conducted by the Georgian and Turkish parties regarding the fight against trafficking and programs aimed for the protection of trafficking victims
General Directorate of Migration Management of the Ministry of Interior of the Republic of Turkey was founded in 2013.