• შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში სტუდენტებთან შეხვედრა გამართეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში სტუდენტებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს უფროსმა თორნიკე მარსაგიშვილმა, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის თბილისის საექსპერტო -კრიმინალისტიკური სამმართველოს უფროსმა - თენგიზ სისაურმა და შსს -ს აკადემიის ინსტრუქტორმა - ქეთევან ცუცქირიძემ დეტალურად ისაუბრეს სხვადასხვა სამართლებრივ საკითხებზე, მათ შორის ტრეფიკინგთან დაკავშირებულ გამოწვევებსა და პრევენციაზე, ასევე, ნარკოდანაშაულთან ბრძოლასა და საგამოძიებო პროცესში კრიმინალისტიკური ექსპერტიზის მნიშვნელობაზე.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა. შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა სტუდენტების შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხეს.

• The representatives of the Ministry of Internal Affairs held a meeting with stud...
The representatives of the Ministry of Internal Affairs held a meeting with students at the Technical University of Georgia within the framework of the campaign - ”Befriend the Police”
Representatives of the Ministry of Internal Affairs met with students at the Technical University of Georgia within the frames of the campaign - "Befriend the Police".
At the meeting, Tornike Marsagishvili, head of the Department of Combating Trafficking and Illegal Migration under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Tengiz Sisauri - the head of Tbilisi Forensic-Criminal Department and Ketevan Tsutskiridze- an instructor of the Academy of the Ministry of Internal Affairs, reviewed in details various legal issues, including trafficking, related challenges and prevention, as well as the importance of forensic expertise in the fight against drug crime and the investigative process.
The meeting was held in Q&A format. The representatives of the Ministry of Internal Affairs provided comprehensive answers to students' questions.