• შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები ნატოს სამეკავშირეო ოფისში შეხვედრას ...
ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ორგანიზებით, კრიტიკული ინფრასტრუქტურის შესახებ საერთაშორისო გამოცდილების გაზიარების მიზნით სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის, საქართველოში ბრიტანეთის საელჩოს და ნატოს ენერგოუსაფრთხოების ცენტის წარმომადგენლებმა კრიტიკული ინფრასტრუქტურის და კრიზისების მართვის, ასევე, კრიტიკული ენერგო ინფრასტრუქტურის დაცვის მიმართულებით ნორვეგიის, ბრიტანეთის და ლიეტუვის გამოცდილების შესახებ ისაუბრეს.
სამუშაო შეხვედრას კრიტიკული ინფრასტრუქტურის დაცვის რეფორმის განხორციელებაში ჩართული უწყებების მათ შორის შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
კრიტიკული ინფრასტრუქტურის დაცვა საქართველოს მთავრობის ერთ-ერთი პრიორიტეტია. ქვეყნის უსაფრთხოების უზრუნველყოფისა და ეროვნული ინტერესების დაცვის მიზნით, აუცილებელია სახელმწიფოსთვის კრიტიკული (სტრატეგიული) მნიშვნელობის ობიექტებისა და სისტემების განსაზღვრა და გამართული ფუნქციონირება

• The Representatives of the Ministry of Internal Affairs of Georgia have attended...
The Representatives of the Ministry of Internal Affairs of Georgia have attended the meeting in NATO Liaison Office
NATO Liaison Office organized the working meeting in order to share experience on critical infrastructure. During the meeting, the Representatives of the NATO Liaison Office in Georgia, the British Embassy in Georgia and the NATO Energy Security Center discussed critical infrastructure and crisis management issues, as well as, discussion focused on Norwegian, UK and Lithuanian experiences in critical energy infrastructure protection.
The working meeting was attended by the other state agencies involving in the implementation of critical infrastructure protection reform, including the representatives of the Ministry of Internal Affairs.
The protection of critical infrastructure is one of the priorities of the Government of Georgia.
In order to ensure the security and to protect national interests, it is necessary to determine the critical (strategic) facilities and system and ensure proper functioning.