• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებს დანაშაულისა და ოპერატიული ინფორმაციის ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებს დანაშაულისა და ოპერატიული ინფორმაციის ანალიზის საკითხებზე ტრენინგი ჩაუტარდათ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, თბილისის და შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებისთვის ჩატარდა ტრენინგი - "დანაშაულისა და ოპერატიული ინფორმაციის ანალიზის კურსი სამართალდამცველებისთვის". სწავლების დასრულების შემდეგ, ყველა მონაწილეს შესაბამისი სერტიფიკატი გადაეცა.
სასწავლო კურსს კანადელი ექსპერტი - რაიან პროქსი უძღვებოდა.
სწავლების განმავლობაში განიხილეს: ინფორმაციის შეგროვების მეთოდები და გეგმა; ინფორმაციის გავრცელება; სტატისტიკის გამოყენება დანაშაულის ანალიზის პროცესში. ტრენინგის მონაწილეებმა, ასევე, განიხილეს ანალიზზე დაფუძნებული საპოლიციო საქმიანობის საუკეთესო პრაქტიკა.
ტრენინგი ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის - "ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლა"- ფარგლებში განხორციელდა.

• The employees of the Ministry of Internal Affairs attended the course Crime & In...
The employees of the Ministry of Internal Affairs attended the course Crime & Intelligence Analysis.
The course “Crime & Intelligence Analysis for Law-enforcement” was conducted at the Academy of the Ministry of Internal Affairs for the representatives of the Central Criminal Police, Information-Analytical Department, Tbilisi and Shida Kartli Police Departments. After the course ended, participants received certificates.
The course was held by the Canadian expert Ryan Prox.
During the course, the participants learned about methods for collecting data and how to make use of it during crime analysis. Along with this, The instructor also shared the best practices for Intelligence-led policing.