• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებისთვის მძიმე და ორგანიზებული დანაშაულის ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებისთვის მძიმე და ორგანიზებული დანაშაულის საფრთხის შეფასების საკითხებზე ტრენინგი გაიმართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებისთვის ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის - „ტექნიკური დახმარება ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში“ - მხარდაჭერით, მძიმე და ორგანიზებული დანაშაულის საფრთხის შეფასების (SOCTA) საკითხებზე ტრენინგი გაიმართა.
სწავლების მიზანი იყო ევროპოლთან თანამშრომლობის გაღრმავება და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების ანალიტიკური შესაძლებლობების განვითარება ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის გაძლიერების მიზნით.
ტრენინგს ბრიტანელი ექსპერტი უძღვებოდა. სწავლებაში მონაწილეობდნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის, საპატრულო პოლიციის და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლები. სწავლება შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობის დეპარტამენტისა და ევროკავშირის პროექტის მჭიდრო თანამშრომლობით განხორციელდა.
პროექტი 2018 წელს დაიწყო და 2021 წელს დასრულდება. იგი მიზნად ისახავს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საქმიანობის ხელშეწყობას ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში. პროექტის ძირითადი მიმართულებებია: საერთაშორისო საპოლიციო თანამშრომლობის გაღრმავება, ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საბჭოს გაძლიერება, სამინისტროს ანალიტიკური შესაძლებლობების განვითარება, ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში ადამიანის უფლებებზე ორიენტირებული მეთოდების დანერგვა, ორგანიზებული დანაშაულით გამოწვეულ საფრთხეებზე საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება და სხვა.

• A Training on Serious and Organized Crime Threat Assessment (SOCTA) was held for...
A Training on Serious and Organized Crime Threat Assessment (SOCTA) was held for the employees of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
A Training on Serious and Organized Crime Threat Assessment (SOCTA) was held for the employees of the Ministry of Internal Affairs with the support of the EU-funded project on “Technical Assistance to Support Fight against Organized Crime”.
The purpose of the training was to further deepen existing cooperation with Europol and develop analytical capacities of the MIA employees to strengthen the fight against organized crime.
The representatives of the Central Criminal Police Department Information-Analytical Department, Patrol Police Department and Tbilisi Police Department attended the training and a British expert led it. The training was held in close cooperation with the International Relations Department of the Ministry of Internal Affairs.
The project has been running since 2018 and will be completed in 2021. The project aims to support the MIA in combating organized crime. The main directions of the project are: enhancing international law enforcement cooperation, strengthening capabilities of the Interagency Coordinating Council for Combating Organized Crime, strengthening analytical capacities of the MIA, implementing human-rights oriented approaches in the fight against organized crime, combating cybercrime, raising public awareness on the threats of organized crime, etc.