• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელმა ძალისმიერი სპორტის საერთაშორისო ტურნირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელმა ძალისმიერი სპორტის საერთაშორისო ტურნირზე პირველი ადგილი დაიკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომელმა შალვა ბებიაშვილმა ძალისმიერი სპორტის საერთაშორისო ტურნირზე - „რკინის ევრაზია“ პირველი ადგილი დაიკავა და ჩემპიონი გახდა.
შალვა ბებიაშვილმა 125 კილოგრამიანთა წონით კატეგორიაში, სამჭიდის ყველაზე გავრცელებულ ორ სახეობაში – წოლჭიმსა და შტანგის ამოწევაში წარმატებით იასპარეზა და ოქროს მედალი მოიპოვა. მან წოლჭიმში 180 კგ, ხოლო შტანგის ამოწევაში 260კგ დაძლია.
ჩემპიონატი ძალისმიერი სპორტის საერთაშორისო გაერთიანების მიერ იყო ორგანიზებული. მასში რვა ქვეყნის ორასამდე სპორტსმენი მონაწილეობდა.

• Employee of the Ministry of Internal Affairs took the 1st place at Powerlifting ...
Employee of the Ministry of Internal Affairs took the 1st place at Powerlifting International Tournament
Employee of the MIA Strategic Pipelines Protection Department Shalva Bebiashvili took the 1st place at Powerlifting International Tournament – “Iron Eurasia”.
Shalva Bebiashvili competed in 125kg weight category of the two most popular styles of powerlifting: bench press and deadlift and won two gold medals. Athlete lifted 180 kg in bench press and 260 kg in deadlift.
The tournament was organized by International Power Sports Union. Around 200 athletes from eight countries took part in this championship