• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელმა ბიატლისა და ტრიატლის მსოფლიო ჩემპიონატ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელმა ბიატლისა და ტრიატლის მსოფლიო ჩემპიონატში ვერცხლის მედალი მოიპოვა
18-20 სექტემბერს ბათუმში მსოფლიო ჩემპიონატი ბიატლსა და ტრიატლში ტარდება. საქართველოს ნაკრები ჩემპიონატში 67 სპორტსმენით მონაწილეობს. ნაკრების ერთ-ერთმა წევრმა, შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის თანამშრომელმა გიორგი ბერძენიშვილმა ჩემპიონატის პირველივე დღეს ტრიატლის მიქს ესტაფეტაში მეორე ადგილი დაიკავა და ვერცხლის მედალი მოიპოვა.
მსოფლიო ჩემპიონატი ბიატლსა და ტრიატლში საქართველოში პირველად, თანამედროვე ხუთჭიდის საერთაშორისო კავშირის, საქართველოს თანამედროვე ხუთჭიდის და ტრიატლონის ეროვნულ ფედერაციის ორგანიზებით იმართება.
სამი დღის განმავლობაში ბათუმს მთელი მსოფლიოს მასშტაბით 7-დან 70-წლამდე ასაკის 400 მონაწილეზე მეტი ეწვევა. მონაწილეები სპორტის ორ სახეობაში ბიატლსა და ტრიატლში იასპარეზებენ. ბიატლი მოიცავს ცურვას და სირბილს, ხოლო ინოვაციური სპორტი - ტრიატლი სამი დისციპლინისაგან შედგება: სირბილი, ცურვა და ლაზერული პისტოლეტიდან სროლა.

• Employee of the Ministry of Internal Affairs Won Silver Medal in Biathle and Tri...
Employee of the Ministry of Internal Affairs Won Silver Medal in Biathle and Triathle World Championship
On September 18-20, in Batumi the World Championship in Biathle and Triathle is held. On the Championship the Georgian team is presented by 67 sportsmen. One of the members of the team, Mr. Giorgi Berdzenishvili, the employee of the Information-Analytical Department on the first day of triathle mix relay race took the second place and won silver medal.
The World Championship in Biatlsa and Triathle in Georgia is held for the first time by organization of the International Union of Modern Pentathlon, Georgia Modern Pentathlon and Triathlon National Federation.
During the three days Batumi will be visited by more than 400 participants from all over the world. The participants will compete in two types of sports, namely, in biathle and triathle. The biathle covers swimming and running, while the innovative sport - triathle consists of three disciplines: running, swimming and shooting from laser gun.